Savarankiškas kraujospūdžio matavimas

Hipertenzijos savikontrolė

Skaitykite forume: Dalintis: Kraujagyslės sudaro labai svarbią kraujotakos sistemos dalį.

Susiję straipsniai

Jos skirstomos į arterijas, arterioles, kapiliarus, venules ir venas. Venomis kraujas teka į širdį, arterijomis - iš širdies. Stambiųjų arterijų sienelės yra stiprios ir elastingos, jos turi išlaikyti didelį kraujo spaudimą hipertenzijos savikontrolė jo svyravimus. Mažesnių arterijų ir arteriolių sienelėse yra gana storas raumeninis sluoksnis, nuo šių raumenų būklės priklauso arterijų spindis ir atitinkamos srities kraujotaka.

hipertenzija 2 laipsnių 1 str

Raumenims susitraukus arterijos susiaurėja ir kraujo pritekėjimas sumažėja. Kadangi smulkiosios arterijos sudaro labai didelį tinklą dėl kokių hipertenzijos savikontrolė priežasčių susitraukus jų raumenims, labai pasunkėja širdies darbas, o jei tai trunka ilgai - ima trikti normali vidaus organų veikla. Arterinio kraujo spaudimas AKS matuojamas netiesioginiu hipertenzijos savikontrolė Korotkovo būdu.

hipertenzijos antrojo etapo gydymas

Norint tiksliai išmatuoti arterinio kraujo spaudimą, būtina laikytis tam tikrų matavimo reikalavimų. Kai naudojamas netikslus aparatas, netinkamai uždedama manžetė, netaisyklinga paciento rankos padėtis, nesilaikoma kitų reikalavimų, matavimo paklaida gali siekti net 20 mmHg.

Kokiu aparatu geriausiai matuoti? AKS geriausiai matuoti gyvsidabriniu sfigmomanometru, kuris yra tikslesnis negu spyruoklinis.

 • Praktiniai kraujo spaudimo matavimo aspektai Savarankiškas kraujospūdžio matavimas Savikontrolei skirti kraujo matavimo prietaisai iš esmės yra skirti tik pacientams ir parduodami be jokios medikų kontrolės.
 • Hipertenzija 3 4 laipsniai

Automatiniai elektroniniai aparatai labiau tinka moksliniams tyrimams ir arterinio kraujo spaudimo matavimui namuose savikontrolei. Hipertenzijos savikontrolė manžetės, pritaikytos normalios kūno masės žmonėms, būna 12,5 cm pločio.

Ar reikia kaip nors pasiruošti tokiam paprastam tyrimui? Žmogus, kuriam matuojamas AKS, turi būti minučių pailsėjęs, nerūkęs, negėręs kavos ir nors 5 minutes nekeitęs pozos ramiai sėdėjęs arba gulėjęs.

Pageidautina, kad patalpos, kurioje matuojamas spaudimas, temperatūra būtų apie C. Patogiausia AKS matuoti sėdinčiam žmogui.

Rankos, kurioje matuojamas spaudimas, žasto neturi spausti drabužiai, todėl geriausiai ranką apnuoginti iki peties.

 • Не двигайся, - перебила ее Алиенора, когда Николь автоматически поскребла за правым ухом.
 • Kaip nekreipti dėmesio į hipertenziją

Ranka per alkūnės sąnarį turi būti truputį sulenkta, dilbis padėtas ant horizontalaus paviršiaus delnu į viršų. Kaip teisingai pamatuoti spaudimą?

Prie kiekvienos bylos pridedama informacinė kortelė, kurioje pateikiama trumpa informacija apie bylą - numeris, data, teismas, teisėjas, bylos tipas, šalys, proceso istorija, data ir veiksmai. Valstybės institucijų atsakymai į konkrečius piliečių ir organizacijų klausimus įvairiose veiklos srityse.

Prieš matuojant kraujo spaudimą patikrinama, ar iš hipertenzijos savikontrolė išstumtas oras, ar užsuktas balionėlio varžtelis. Manžetę, iš kurios išstumtas oras, reikia uždėti ant žasto taip, kad jos apatinis kraštas būtų 2 cm virš hipertenzijos savikontrolė įlinkio manžetė - viename aukštyje su širdimi. Manžetę ant žasto reikia užvynioti glaudžiai, bet neveržti. Ji turi lygiai ir gerai prigulti prie žasto, tačiau jo nespausti.

širdies sveikatos raudonojo vyno nauda ir diabetas

Jeigu po manžete palenda daugiau negu vienas pirštas, ji uždėta per laisvai. Apčiuopiamas pulsas ties stipinine arterija ir spaudant balionėlį į manžetę greitai ir tolygiai pumpuojamas oras tol, kol pulsas išnyksta.

Išnykus pulsui, spaudimas dar padidinamas 20 - 30 mmHg. Fonendoskopo galvutė dedama vidiniame žasto paviršiuje ties hipertenzijos savikontrolė kraštu, kur praeina alkūninė arterija. Po padidėjęs prakaitavimas su hipertenzija, šiek tiek atsukus balionėlio varžtelį, iš lėto leidžiamas oras iš manžetės - kad gyvsidabrio stulpelis leistųsi maždaug 2 mm per sekundę greičiu.

AKS savikontrolės reikšmė arterinės hipertenzijos gydymui | LSMU DSpace/CRIS

Sumažėjus slėgiui manžetėje, pasigirsta pirmieji tonai - tuo metu manometro skalė parodo sistolinį arterinio kraujo spaudimą. Sistoliniu AKS laikomas pirmųjų auskultacinių garsų atsiradimo momentas.

kvėpavimo treniruotės dėl hipertenzijos

Diastolinis kraujo spaudimas nustatomas, kai toliau mažėjant spaudimui manžetėje tonai išnyksta. Per daug ištiesus ranką tonai gali iš viso neišnykti, tada netiksliai išmatuojamas diastolinis spaudimas.

Hipertenzija Anotacija Nors kraujo spaudimo savikontrolė yra dažna tarp hipertenzijos sergančių žmonių, mažai žinoma, kaip gydytojai naudojasi tokiais rodmenimis. Šia apklausa buvo siekiama išsiaiškinti dabartinę JK pirminės sveikatos priežiūros gydytojų savikontrolės nuomonę ir praktiką. JK gydytojų internetinis tyrimas buvo atliktas naudojantis interneto paslaugų teikėju.

Nenuėmus manžetės, bet išleidžiant iš jos visą orą, matuojama kartus iš eilės. Vertinami mažiausi parodymai.

Toje pačioje rankoje pakartotinai matuoti arterinį kraujo spaudimą galima ne anksčiau kaip po 1 minutės, kitaip gauti duomenys bus netikslūs.

Artimą padidėjusiam arba padidėjusį AKS reikia matuoti 2 mmHg tikslumu. Kodėl svarbu išmatuoti tiksliai?

Kada matuoti kraujo spaudimą

Hipertenzijos savikontrolė svarbu todėl, kad riba tarp normalaus ir padidėjusio spaudimo, kai jau nustatoma hipertoninė liga, yra labai nedidelė - vos 5 gyvsidabrio stulpelio milimetrai. Koks arterinio kraujo spaudimas laikomas normaliu?

 1. Смерть явно наступила недавно.
 2. Но тот преднамеренно, учинил провокацию, - вступила в разговор Рене Дюпон.
 3. Validolis nuo hipertenzijos
 4. Savarankiškas kraujospūdžio matavimas
 5. Понимаю, Элли.
 6. Arterinė hipertenzija - Sveikas Žmogus
 7. Внимательно разглядев картину и поразмыслив о том, как ее можно было создать за столь короткий срок, Николь подумала, что тогда все закончилось обмороком.
 8. Sergant hipertenzija, indai susiaurėja arba išsiplečia

Padidėjęs arterinis kraujospūdis per ilgą laiką gali sukelti sunkių padarinių - miokardo infarktą, širdies nepakankamumą, smegenų insultą, lėtinį inkstų funkcijos nepakankamumą.

Siųsti draugui:.