Nesimatuoja kraujo spaudimo ir nesuka galvos | 60 plius

Hipertenzijos knyga. Kodėl turime stebėti kraujospūdį?

Apie Humanitas

Nesimatuoja kraujo spaudimo ir nesuka galvos Kaip rodo Lietuvoje atliktas tyrimas, trečdalis šalies gyventojų nežino, koks turi būti geras kraujo spaudimas, ir daugiau nei pusė lietuvių kraujospūdį matuojasi rečiau nei kartą per mėnesį. Gegužės tą dieną visame pasaulyje minima hipertenzijos — aukšto kraujospūdžio — diena, ta proga specialistai primena: matuokite savo kraujo spaudimą, kontroliuokite jį ir gyvenkite ilgiau.

hipertenzija plaučių edema

Siekiant išsiaiškinti lietuvių žinias apie kraujo spaudimą bei jo matavimo įpročius, gegužės pradžioje šalyje buvo vykdoma reprezentatyvi apklausa internete. Manoma, kad mūsų šalyje padidėjusį kraujo spaudimą turi itin didelė dalis gyventojų. Kadangi hipertenzijos simptomai nėra akivaizdūs ir žmonės juos pajunta ne iš karto, ne visi sergantys apie tai žino.

Lietuvos širdies asociacijos prezidentė doc. Bet dar tikrai ne pusė darbo. Rodiklių žinojimas nepadės išvengti hipertenzijos.

greitai veikiantys hipertenzijos vaistai

Siekiant sėkmingai kontroliuoti savo kraujo spaudimą, būtina jį reguliariai matuoti. Pusės tyrimo dalyvių kraujospūdis buvo geras, o beveik 30 proc.

hipertenzija 1 laipsnio priežastis

Apklausos duomenimis, kasdien savo kraujo spaudimą matuojasi 7 proc. Vis dėlto daugiau nei pusė žmonių matuojasi per menkai: 27 proc. Pasak hipertenzijos knyga, dažnai to nepakanka, kad laiku būtų nustatyta hipertenzijos pralieta hipertenzija ir asmuo perspėtas apie gresiančias širdies bei kraujagyslių komplikacijas.

Glaveckaitės teigimu, hipertenzijos simptomai ilgą laiką būna nejuntami, todėl ligos pasekmės hipertenzijos knyga būti labai rimtos.

Susiję įrašai

Padidėjęs kraujo spaudimas — pagrindinė insulto, infarkto, širdies nepakankamumo, širdies ritmo sutrikimų bei kitų ligų, galinčių baigtis neįgalumu ir net mirtimi, priežastis. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė komplikacijų tikimybė, todėl reguliarus kraujospūdžio matavimas gali padėti užbėgti šiems įvykiams už akių. Nors penktadalis hipertenzijos knyga teigia, kad savo kraujo spaudimo nematuoja ir negydo, vis dėlto dauguma imasi papildomų prevencinių priemonių.

Siekdami puoselėti savo kraujo spaudimą, žmonės vengia žalingų įpročių: daugiau nei pusė nerūko, alkoholio atsisako mažiau asmenų 36 proc.

Naršymo meniu

Beveik trečdalis tiriamųjų nurodė vengiantys streso ir belaikantys darbo-poilsio režimo. Kiek daugiau nei ketvirtadalis 27 proc. Hipertenzijos knyga griežčiau prižiūri tik kas aštuntas asmuo 12 proc.

veiksmingi naujos kartos vaistai nuo hipertenzijos

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, aukštas kraujo spaudimas yra pagrindinis rizikos veiksnys pasaulyje — net kas aštunta mirtis yra sukelta hipertenzijos. Norint išvengti hipertenzijos, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, ir reikalui esant, imti jį kontroliuoti.

Likus bent 5 minutėms iki kraujospūdžio matavimo ramiai pailsėkite. Sėdėkite taip, kad nugara būtų tiesi ir prilaikoma geriau ant kėdės prie stalo, nei ant sofos.

hipertenzija 2 laipsnių apribojimas

Ranką reikia padėti ant lygaus paviršiaus pvz. Kojas pastatykite vieną šalia kitos ant grindų, jų nekryžiuokite.

hipertenzija ir mirena

Matavimo metu nekalbėkite. Savo kraujospūdį visada matuokite toje pat rankoje. Hipertenzijos diena — puiki proga pasimatuoti kraujospūdį bei paraginti tai padaryti savo artimuosius. Taip pat skaitykite:.

  1. Arterinė hipertenzija | Humanitas
  2. Arterinė hipertenzija. Praktinės rekomendacijos | VitaeLitera e-knygos