Medicinos straipsniai | nightshiftc.lt

Įvadas į hipertenziją, Rūta Kaladytė Lokominienė

Turinys

  Arterinė hipertenzija arba padidėjęs arterinis kraujo spaudimas — tai įvadas į hipertenziją aktualiausių visuomenės sveikatos problemų.

  kokias vonias vartoti su hipertenzija nekenksmingiausi vaistai nuo hipertenzijos

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis visame pasaulyje širdies ir kraujagyslių ligos sudaro maždaug 17 mln. Arterinės hipertenzijos problemiškumą lemia ne tik didelis paplitimas bei komplikacijų grėsmė, bet ir dažnai slapta, besimptomė eiga pradinis ligos raidos etapais ir neretai žinių trūkumas apie šią ligą.

  validolis nuo hipertenzijos kaip vartoti eutiroksą esant hipertenzijai

  Daugelis sergančiųjų arterine hipertenzija nieko apie savo ligą neįtaria ir net nežino tai, kad jų arterinis kraujo spaudimas yra padidėjęs, todėl Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai šią ligą jau m. Besimptomė ar mažasimptomė arterinės hipertenzijos eiga lemia ne tik uždelstą diagnostiką, bet ir atsainų dalies pacientų požiūrį į padidėjusio arterinio kraujo spaudimo gydymą: nereguliariai vartojami paskirti medikamentai, savavališkai padaromos gydymo pertraukos ir pan.

  knyga būdų atsikratyti ligų hipertenzija diabetas runkeliai ir hipertenzija

  Pacientų žinios apie ligą yra svarbios, nes nuo jų labai priklauso gebėjimas rūpintis sveikata, tačiau daugeliui pacientų trūksta vienokios ar kitokios informacijos apie arterinę hipertenziją, kad rūpinimasis savo sveikata būtų visavertis.

  Tyrimo tikslas — įvertinti sergančiųjų arterine hipertenzija žinias.

  paprasti hipertenzijos gydymo būdai per žemas kraujo spaudimas