Skydliaukės hipertenzija, Kaip atskirti hipertireozę nuo hipotirozės: simptomai, diagnostika, gydymas
Turinys
Gaminant lygiai tiek, kiek reikia hormonų, ji padeda reguliuoti kūno metabolinę konkrečiau — kiek deguonies ir energijos sunaudoja organizmas ir virškinimo funkcijas, raumenų veikimą, odos būklę.
Nuorodos kopijavimas
Skydliaukės hipertenzija sakant, skydliaukė vienaip ar kitaip turi įtakos kiekvienam kūno organui — širdžiai taip pat. Dar blogiau yra tai, kad prastėjant širdies veiklai, medikai neretai pamiršta pagalvoti apie skydliaukę, o jei jie nepagalvoja, padėtis ir toliau sėkmingai blogėja.
Neretai skydliaukės hipertenzija, kad patikrinti skydliaukės funkciją gydytojui primena pats savo liga besirūpinantis pacientas. Štai dėl ko širdies ligomis sergantiems pacientams verta bent šį tą žinoti apie skydliaukės veiklos sutrikimų įtaką širdžiai. Skydliaukės veikos sutrikimai dažniausiai reiškia, kad skydliaukė gamina arba per mažai hormonų hipotiroidizmasarba per daug hipertiroidizmas.
Dažni abu sutrikimai. Hipotiroidizmas ir širdis Skydliaukės hormonai yra labai svarbūs normaliai širdies ir kraujotakos sistemos veiklai, todėl kai skydliaukės skydliaukės hipertenzija stinga, normaliai dirbti negali nei širdis, nei kraujagyslės.
Naujienos apie sveikatą
Hipotiroidizmo atveju širdies raumuo veikia skydliaukės hipertenzija ir susitraukimo, ir atsipalaidavimo fazėse. Tai reiškia, kad širdis dirba ne taip stipriai skydliaukės hipertenzija turėtų, o kiekvieno širdies dūžio metu jos išstumiamas kraujo kiekis yra mažesnis nei turėtų būti.
Be to, širdies raumuo tarp susitraukimų nepakankamai atsipalaiduoja, todėl gali išsivystyto potencialiai pavojinga būklė, vadinama diastoline disfunkcija. Hipotiroidizmas taip pat sumažina kraujagyslių sienelėse išsiskiriančio azoto oksido kiekį, dėl ko jos tampa skydliaukės hipertenzija elastingos. Kardiologiniai hipotiroidizmo simptomai Kardiologinių simptomų galima nustatyti kiekvienam hipotiroidizmu sergančiam pacientui, tačiau jie ypač tikėtini asmenims, kurie jau serga kokia nors širdies liga.
Daugumai hipotriroidizmu sergančių pacientų šie simptomai pasireiškia dėl skeleto raumenų silpnumo, tačiau sergant širdies ligomis juos dar gali skatinti sunkėjantis širdies nepakankamumas.
Širdies susitraukimų dažnį moduliuoja skydliaukės hormonai, o hipotiroidizmo atveju širdies susitraukia maždaug kartų per minutę mažiau. Ypač tai būdinga pacientams, kurie taip pat serga širdies ligomis, tačiau hipotiroidizmas taip pat gali padidinti ekstrasistrolių ir netgi tachikardijos — pavyzdžiui, prieširdžių virpėjimo — tikimybę.
Galima būtų manyti, kad dėl skydliaukės hipertenzija hormonų trūkumo sulėtėjus metabolizmuo turėtų sumažėti kraujospūdis.
Tačiau paprastai dažniausiai būna priešingai — esant hipotiroidizmi kraujagyslių sienelės būna mažiau elastingos, todėl kraujospūdis didėja. Hipotiroidizmas gali pabloginti kontroliuojamo širdies nepakankamumo būseną ir gali sukelti anksčiau nepatirtą širdies nepakankamumą pacientams, sergantiems santykinai lengvomis širdies ligomis.
Tinimas gali būti širdies nepakankamumo pasekmė. Be to, dėl paties hipotiroidizmo gali prasidėti tinimo tipas, vadinamas miksedema, kurią sukelia nenormalų baltymų ir kitų molekulių kaupimasis intersticiniame skystyje organizmo ląstelių išorėje. Nors sumažėjus skydliaukės hormonų kiekiui pacientai, sergantys krūtinės angina gali rečiau patirti krūtinės trombas ir hipertenzija, LDL blogojo cholesterolio ir C-reaktyviojo baltymo kiekių padidėjimas, stebimas hipotiroidizmo atveju, gali pagreitinti krūtinės skydliaukės hipertenzija sukeliančios vainikinių širdies arterijų ligos vystymąsi.
Taip pat ši problema yra kur kas dažnesnė nei mano dauguma gydytojų.
Susiję straipsniai
Taigi, jei jus vargina bent vienas iš išvardintų simptomų, o gydytojas jų negali lengvai ir įtikinamai paaiškinti, ypač jei jau sergate skydliaukės hipertenzija nors širdies liga, paprašykite gydytojo, kad būtų ištirtas jūsų skydliaukės hormonų kiekis.
Skydliaukės hormonų kiekio padidėjimas padidina širdies susitraukimo jėgą ir širdies raumeniui reikalingo deguonies poreikį. Taip pat padidėja širdies susitraukimų dažnis. Dėl šių priežasčių širdies darbas hipertiroidizmo atveju būna gerokai sunkesnis. Hipertiroidizmas padidina azoto oksido išskyrimą kraujagyslių sienelėse, todėl jos išsiplečia ir būna nepakankamai skydliaukės hipertenzija.
Komentuoti
Kardiologiniai hipertiroidizmo simptomai Kardiologinių simptomų galima nustatyti visiems hipertiroidizmu sergantiems pacientams, tačiau jie gali būti itin pavojingi pacientams, jau sergantiems širdies ligomis. Slaptas hipertiroidizmas yra dažna padidėjusio širdies susitraukimų dažnio poilsio metu ir kovos su hipertenzija būdai nedideliam krūviui priežastis.
Prieš nustatant sinusinės tachikardijos diagnozę visuomet reikia atlikti kraujo tyrimus ir atmesti hipertiroidizmo galimybę. Pacientams, jau sergantiems širdies ligomis, hipertiroidizmas gali sukelti įvairiausių kitokių aritmijų — ekstrasistoles, skilvelinę tachikardiją, ypač prieširdžių virpėjimą.
Itin svarbu nustatyti ar hipertiroidizmu neserga pacientas su prieširdžių virpėjimu ir be aiškios šios aritmijos priežasties. Stiprūs širdies susitraukimai padidina sistolinį kraujospūdį, nors didesnis kraujagyslių laisvumas sumažina diastolinį kraujospūdį.
Taip gali atsitikti dėl skeleto raumenų silpnumo, kurį sukelia hipertiroidizmas, arba dėl širdies nepakankamumo pasunkėjimo. Pats hipertiroidizmas gali sukelti širdies nepakankamumą, tačiau tokie atvejai yra santykinai reti.
Hipotirozė: aktualūs šeimos gydytojo klausimai endokrinologui
Kita vertus, jei jau sergama širdies ligomis, širdies nepakankamumo pasunkėjimas dėl hipertiroidizmo yra ganėtinai dažnas reiškinys, kurį labai sunku gydyti. Širdies vainikinių arterijų liga sergantys pacientai dažnai patiria žymų simptomų pasunkėjimą jei jų organizme padaugėja skydliaukės hormonų.
Eglė Ereminienė
Šie simptomai gali būti krūtinės skausmai ar netgi infarktas. Kaip ir hipotiroidizmo atveju, hipertiroidizmas gali — o neretai taip ir būna — nepasireikšti aiškiais vadovėliniais simptomais. Todėl pacientai su bet kokiais iš išvardintų kardiologinių simptomų, kurių nepavyksta lengvai paaiškinti kitais būdais, turėtų išsitirti skydliaukės funkciją.
- Arterinė hipertenzija – uždelsto veikimo bomba - DELFI Sveikata
- Skydliaukės sutrikimų įtaka širdžiai - DELFI
- Pasaulinė hipertenzijos lyga angl.
- Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - „Gijos Klinikos“ Kaunas
Tokiais atvejais pačių skydliaukės hormonų kiekis yra normalus, tačiau skydliaukės veiklą stimuliuojančio tireotropinio hormono TTHišskiriamo hipofizio liaukos, kiekis yra mažas.
Ypatingą dėmesį į kraujo tyrimus reikėtų atkreipti jei pacientams būdingas kuris nors iš išvardintų simptomų, tačiau nėra aiškios juos sukeliančios priežasties.
Registracija internetu Arterinė hipertenzija, dar žinoma kaip aukštas kraujo spaudimas, yra dažna būklė, kai iš širdies tekantis kraujas dideliu slėgiu spaudžia arterijų sieneles, ilgainiui galinti sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies ligas. Kraujospūdį lemia tiek širdies pumpuojamas kraujo kiekis, tiek arterijų atsparumas kraujo tėkmei. Kuo daugiau kraujo pumpuoja širdis ir kuo siauresnės arterijos, tuo aukštesnis kraujo spaudimas. Galima metų metus turėti aukštą kraujospūdį, bet nejausti jokių simptomų. Net nesant simptomams, kraujagyslių ir širdies pažeidimai vystosi ir gali būti aptinkami.