Oro teršalai skatina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Nekompensuota hipertenzija

Turinys

  Įsigaliojo naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas www. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos VLK specialistų teigimu, tai reiškia, kad vaistinių preparatų prieinamumas pacientams nuolat gerėja.

  • Hipertenzija – „nebylioji žudikė“
  • Straipsniai žurnale - Sveikas Žmogus

  Be to, mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos. Į naująjį kainyną įtraukta daugiau nekompensuota hipertenzija nei praeitame - net prekinių pavadinimų vaistų.

  Ligonių kasų specialistai atkreipia dėmesį, kad priemoka už daugumos kompensuojamųjų vaistų vieną pakuotę negali viršyti 4,71 eurų, kai vaistas kompensuojamas procentų bazinės kainos.

  nekompensuota hipertenzija moterų sveikata širdies priepuolis angina

  Skaičiuojama, kad pacientų priemokos už vaistus per dvejus metus sumažėjo daugiau nei dvigubai: nuo 5,25 euro vienam receptui m.

  O per nekompensuota hipertenzija šių metų ketvirtį pacientai jau sutaupė 9,5 mln.

  nekompensuota hipertenzija hipertenzija sukelia ezoteriką

  Ekonomiškiausias kompensuojamasis vaistas pacientams turi būti išduodamas jį paskyrus pirmą kartą arba po ilgesnio kaip 12 mėn. O sutrikus ekonomiškiausio vaisto tiekimui ir vaistinėms neturint galimybių jo užsakyti, pacientams turi būti išduodamas kitas tos pačios veikliosios medžiagos ir dozuotės mažiausios kainos vaistas.

  nekompensuota hipertenzija vaistai cukrinio diabeto hipertenzijai gydyti

  Lietuvoje Kompensuojamųjų vaistų kainynas sudarinėjamas keturis kartus per metus. Tokiu būdu siekiama mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas už juos.

  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos VLK specialistų teigimu, tai reiškia, kad vaistinių preparatų prieinamumas pacientams nuolat gerėja.

  Visą vaistų kainyną rasite  čia.