Kankina hipertenzija

Sveikatos kodas - kraujospūdžio mažinimo pratimas

Autorius: Ji Pasak specialistų, kraujospūdžio matavimo dažnumas priklauso nuo kankina hipertenzija, tačiau vyresniems ir turintiems kraujospūdžio sutrikimų, jį rekomenduojama tikrintis taip pat dažnai kaip ir valytis dantis — du kartus per dieną. Hipertenzija, aukštas kraujospūdis, kankina hipertenzija 1 iš kankina hipertenzija vyrų ir 1 iš 5 moterų — iš viso daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje yra išgirdęs šią diagnozę, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija.

kankina hipertenzija

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad kraujospūdį vaistinėje pasimatuoti dažniausiai papildomai rekomenduoja tiems, kurie skundžiasi galvos skausmu, bendru silpnumu. Farmacininkai pastebi, kad be priežasties pasijutę prasčiau žmonės dažnai užsuka į vaistinę pasitikrinti kraujospūdžio. Nors aukštas kraujospūdis dažnai vadinamas tyliąja liga, nes galima net nejusti jokių simptomų, organizmas tiesiog pripranta prie tokios savijautos, ją būtina kontroliuoti reguliariai tikrinantis kraujospūdį.

kankina hipertenzija

Pasak vaistininkės J. Juodsnukytės, jeigu gydytojas yra diagnozavęs kraujospūdžio sutrikimus, kraujospūdžio matavimo aparatą rekomenduojama turėti namuose ir tikrintis reguliariai. Kraujospūdis turėtų būti matuojamas reguliariai — ryte ir vakare. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad tiksliems rezultatams įtakos turėti gali daugybė veiksnių.

kankina hipertenzija

Vaistininkė pataria matuoti kraujospūdį praėjus bent valandai po valgio, būti nusiraminus, sėdėti patogiai ir neįsitempus. Rizikos grupei nepriklausantys žmonės, pasak vaistininkės, kraujospūdį turėtų pasitikrinti reguliaraus sveikatos patikrinimo metu arba pajutę netikėtai prasidėjusį galvos skausmą, bendrą silpnumą, galvos svaigimą.

Nuorodos kopijavimas

Atsisėskite patogiai, atsiremkite į atlošą ir neįtempkite nugaros. Kraujospūdį matuokite ramioje aplinkoje.

kankina hipertenzija

Atsisėdę bent kelias minutes nurimkite. Kraujospūdžio nerekomenduojama matuoti, kai jaučiate stresą ar esate įsitempę.

  • Arterinė hipertenzija: rizikos faktoriai | Gyvenimas
  • Viskas apie kompleksinį hipertenzijos gydymą
  • Senų vaistų nuo hipertenzijos

Ranką sulenktą per alkūnę padėkite ant stalo. Manžetę uždėkite 2—3 cm nuo alkūnės sulenkimo, širdies lygyje.

Mūsų draugai

Pakelkite drabužių rankovę, nebent dėvite plonos medžiagos rūbą. Kraujospūdį matuokite reguliariai.

kankina hipertenzija

Prieš matavimą venkite fizinės veiklos.