Hipertenzija – nightshiftc.lt

Hipertenzijos sprendimas

Aukštas kraujospūdis vadinamas tyliuoju žudiku, nes galime nė nejusti, kad sergame arterine hipertenzija.

ir kokio laipsnio hipertenzija suteikia negalią hipertenzija po krizės

Jis vadinamas tyliuoju žudiku, kuris nužudo daugiau žmonių nei COVID virusas, o su juo gyvena trečdalis žmonių. Pusė iš jų net nežino, kad jį turi — tai aukštas kraujospūdis. Kaip jį suvaldyti ir kaip jį sekti namuose, kai dėl siaučiančios pandemijos patekti pas gydytoją tampa gana sudėtinga?

Hipertenzijos simptomai

Bendras suaugusiųjų hipertenzijos paplitimas siekia 30—45 proc. Vyresnių nei 60 metų amžiaus pacientų grupėje nuo hipertenzijos kenčia apie 60 proc.

Apie tai reikia informuoti savo gydytoją. Daug žmonių kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, hipertenzijos sprendimas to nejaučia — tai yra didžiausia problema.

Arterinė hipertenzija: kaip apsisaugoti nuo ligos, pasiglemžiančios vis jaunesnius?

Todėl šita liga ir vadinama tyliuoju žudiku — mes jo nejaučiame. Geriausia kraujo spaudimą matuotis namuose, kuriuose yra ramu, mus supa mums įprasta aplinka.

nauji hipertenzijos gydymo tyrimai runkeliai ir hipertenzija

Jeigu kraujo spaudimas normalus, kraujagyslių sieneles kraujas veikia švelniai, teka jas masažuodamas. Kas atsitinka, jeigu kraujo spaudimas būna didelis? Įsivaizduokite gaisrinės hidrantą: didžiulis slėgis spaudžia kraujagyslių sieneles, kraujas teka žalodamas kraujagysles.

Jos pažeidžiamos, atsiranda mikroįtrūkimai. Prie pažeidimų lengviau limpa nereikalingos dalelės, tokios kaip cholesterolis, formuojasi aterosklerotinė hipertenzijos sprendimas, kuri ilgainiui didėja, auga, gali užkimšti kraujagyslės spindį, dėl to gali įvykti infarktas.

Arterinė hipertenzija: kaip atpažinti šios būklės požymius

Dar blogiau, jeigu kraujagyslė dėl per didelio kraujospūdžio įplyšta. Kas įvyksta ilgai negydant aukšto kraujospūdžio? Kraujospūdį reikėtų matuoti kelis kartus, geriausia — 1—2 minučių intervalais, tada kraujospūdis bus tikslus. Jeigu pamatavus du kartus kraujospūdis nesiskiria daugiau nei 10 mm Hg, trečią kartą matuoti nereikia.

hipertenzijos su cukriniu diabetu gydymas atsikratyti hipertenzijos

Matuoti reikia abiejose rankose, nes jis gali skirtis. Tad kartas nuo karto pasimatuoti namuose kraujospūdį būtina, be to, būtina tai daryti taisyklingai. Europos kardiologų draugija rekomenduoja, kaip hipertenzijos sprendimas matuoti kraujospūdį. Tuomet galime matuoti kraujospūdį.

maisto produktų nuo hipertenzijos sąrašas hipertenzija gydoma arba tai taikoma visam gyvenimui

Labai svarbu pasirinkti tinkamą manžetę. Jeigu kraujospūdžio rankose skirtumas didesnis nei 15 mm Hg, apie tai informuokite savo gydytoją, nes tai gali reikšti skirtingas patologijas.

PSO duomenimis, hipertenzija paveldimumas ir hipertenzija

Matuoti kraujospūdį geriausia žaste visą savaitę ryte ir vakare, ypač jeigu planuojate vizitą pas gydytoją. Kaip taisyklingai pasimatuoti kraujo spaudimą namuose?

Parengė Indrė Motuzienė.

lerkamen gydant hipertenziją hipertenzija ir vandens suvartojimas