Perspėja, kodėl būtina žinoti savo kraujospūdžio „skaičiukus“

Hipertenzijos būsena

Turinys

  Kaip teisingai pamatuoti temperatūrą Idealus žmogaus kraujospūdis yra mm Hg sistolinis ir 80 mm Hg diastolinis. Kai kraujospūdžio reikšmės nuolat siekia ir 90 mm Hg, tokią būseną galima vadinti arterine hipertenzija, sako gydytoja kardiologė profesorė Žaneta Petruliolienė.

  kaip ir kas gydoma hipertenzija mityba vyrams, sergantiems hipertenzija

  Arterinė hipertenzija — liga, kai slėgis arterijose yra per didelis. Pasak gydytojos, visi turėtų žinoti įprastą savo kraujospūdį, o ypač — tie, kurių tėvų kraujospūdis yra padidėjęs, vartoja arba vartojo vaistus, sirgo širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat — žmonės, kurie dažnai junta galvos skausmą, galvos svaigimą, mirgėjimą akyse, skausmą pakaušio srityje, ypač — jeigu galvą skauda ryte, atsikėlus iš lovos.

  kraujagyslių pertvarkymas esant hipertenzijai kebabas nuo hipertenzijos

  Kaip skelbia Pasaulio hipertenzijos lyga, 50 procentų padidėjusio kraujospūdžio atvejų yra dėl netinkamos mitybos iš jų 30 proc. Hipertenzijos pasekmės gali būti insultas, miokardo infarktas, išeminė širdies liga, inkstų nepakankamumas, širdies nepakankamumas, akių problemos. Daugiau apie padidėjusį kraujospūdį — pokalbyje.

  caddy gydant hipertenziją hipertenzijos tyrimas ligoninėje

  Klausk psichoterapeuto Į klausimus atsakys hipertenzijos būsena Aistė Jasaitytė - Čeburiak. Atsakymų ieškokite Delfi Plius.