Šunų ir kačių kraujospūdis. Kodėl svarbu reguliariai matuoti gyvūnų kraujo spaudimą?

Gyvūnų hipertenzija, Padidėjęs kraujo spaudimas – ką kiekvienam svarbu žinoti? - nightshiftc.lt

Turinys

  kaktuso širdies sveikata

  Tyrime dalyvavo 50 metų ir vyresni šunų šeimininkai, turintys polinkį į lengvą hipertenziją. Rezultatai parodė, kad šalia esant keturkojui augintiniui, jo šeimininko kraujo spaudimas yra žemesnis.

  Ajurveda hipertenzijai gydyti

  Todėl mokslininkai padarė išvadas, kad šuns laikymas vyresnio amžiaus žmonėms gali būti veiksminga priemonė, siekiant sumažinti hipertenzijos vystymąsi. Skirtingai nei ankstesnių tyrimų gyvūnų hipertenzija, tyrimo dalyvių kraujo spaudimas tris mėnesius kasdien buvo matuojamas kas 20 minučių nedideliu, nepatogumų nesukeliančiu, prietaisu, kurį dalyviai nešiojo kasdien.

  sveikata. hipertenzija ir gydymas

  Tokiu būdu atliktas tyrimas, kurio apibendrinimui buvo naudojami trijų dienų rezultatai, leido mokslininkams įvardinti, ir kokie papildomi veiksniai turi įtakos kraujo spaudimui. Tarp jų minimi fizinis aktyvumas ir nuotaika. Rezultatai parodė, kad šuns buvimas turi įtakos mažesniam sistoliniam didžiausias spaudimas širdies susitraukimo metu ir diastoliniam žemiausias spaudimas, kai gyvūnų hipertenzija atsipalaiduoja kraujospūdžiui.

  maksimalus širdies ritmo bėgimas ir sveikata dviračiu

  Mokslininkai taip pat įvertino kačių poveikį jas auginančių žmonių kraujo spaudimui. Paaiškėjo, kad vyresnio amžiaus žmonių, namuose laikančių kates, diastolinis kraujospūdis yra mažesnis, tačiau sistolinis — didesnis.

  stiprinant širdį su hipertenzija

  Eglė Gabrytė.