ARTERINĖ HIPERTENZIJA

Balandžio hipertenzija

Turinys

  dizartrijos su hipertenzija forma

  Sveikatos dienos proga — raginimai kontroliuoti kraujospūdį ELTA Kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų žinoti savo asmeninio kraujospūdžio ir normalaus kraujo spaudimo rodmenis. Prevencinę programą vykdantys kardiologai skelbia, kad Lietuvoje net 57 proc.

  kaip hipertenzijos gydymas 2 ir 3 stadijose

  Pateikta statistika Balandžio hipertenzija — per dešimtmetį — hipertenzijos ligonių skaičius Lietuvoje išaugo dvigubai — nuo daugiau kaip tūkst. Daroma negailestinga išvada — hipertenzija auga, o gyventojų skaičius Lietuvoje mažėja.

  Higienos instituto duomenimis, sergamumo hipertenzinėmis ligomis rodiklis Lietuvoje m. Didžiausias sergamumas hipertenzinėmis ligomis yra Širvintų ir Kaišiadorių rajonuose, o mažiausiai sergančių — Neringos savivaldybėje, Biržų, Kelmės ir Raseinių rajonuose.

  venų varikozė hipertenzija kas tai

  Daugiausia ligonių — Marijampolės apskrityje, mažiausiai — Šiaulių apskrityje. Mokslininkų teigimu, hipertenzija yra įvairių genetinių ir aplinkos veiksnių sąveikos išraiška žmogaus organizme, tačiau ligos priežastys Balandžio hipertenzija iki galo aiškios.

  širdies ritmo kontrolė fizinio krūvio metu sergant sveikata ir ligomis

  Pasaulio sveikatos organizacijos PSO duomenimis, pasaulyje vienas iš trijų gyventojų turi padidėjusį kraujospūdį. Šią problemą turi vienas iš dešimties dvidešimtmečių—trisdešimtmečių ir net 5 iš dešimties penkiasdešimtmečių. Kadangi širdies ir kraujagyslių ligos yra pirmas žmonių žudikas pasaulyje nuo jų miršta apie 30 proc.

  Ar jūs gaunate hipertenzijos licenciją

  Robertas Petkevičius trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje. Pasak sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio, Lietuvoje konstatuojama daug mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų, bet neatliekama tyrimų, kurie galėtų pasakyti, kad būtent nuo tos ligos ligonis mirė.

  skysčių perteklius organizme dėl hipertenzijos

  Pasak V. Andriukaičio, yra dar viena Balandžio hipertenzija — mes apskritai nekreipiame dėmesio į tai, kad hipertenzija turi labai daug priežasčių, netgi genetinio polinkio. Kita vertus, aišku, kad tai yra rizikos veiksnys, kuris jį lydi 10, 20 ar 30 metų, ir tą rizikos veiksnį jis privalėtų išmokti valdyti, suprasti, stebėti ir išmokti minimizuoti, sumažinti.

  Specialistai pastebi, kad Lietuvoje dar trūksta sveikatos profilaktikos teisės aktų, taip pat ir druskos natrio chlorido suvartojimo kontrolės, valstybiniu lygiu mažinant druskos kiekį maisto produktuose.