Širdies ir kraujagyslių ligos

Aritminė hipertenzija

Turinys

  Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai skirstomi į nemodifikuojamus, kurių negalime prieinamomis priemonėmis paveikti, ir modifikuojamus, kurių įtaką galima sumažinti specialiomis priemonėmis. Pagal įrodymų lygmenį rizikos veiksniai dar skirstomi į tradicinius, kurie jau seniai žinomi ir gerai įrodyti, ir naujuosius, arba netradicinius. Iki šiol buvo išskiriamas didysis rizikos veiksnių trejetas: rūkymas, arterinė hipertenzija, dislipidemija. Nuo jų reikšmingumu mažai atsilieka cukrinis diabetas. Amerikos širdies asociacija prie didžiųjų rizikos veiksnių priskyrė ir nutukimą.

  Staigi mirtis, esant jauno amžiaus. Kas tai lemia? Širdies ligos Alfa.

  aritminė hipertenzija

  Jungtinės Karalystės gyventojų turi aritminė hipertenzija geną, kuris padidina išeminės širdies ligos ir staigios mirties riziką, skelbia BBC. Dauguma jų apie tai nė nenutuokia, o Didžiosios Britanijos širdies fondo atstovų teigimu, šis skaičius yra tūkst.

  Jei tėvai serga širdies liga, jų vaikas turi 50 proc.

  Kiekvieną savaitę Jungtinėje Karalystėje be jokių paaiškinamų priežasčių miršta apie 12 iš pažiūros aritminė hipertenzija jaunesnių nei 35 metų amžiaus žmonių, dažniausiai — dėl nediagnozuotų širdies ligų.

  Taip vos nenutiko ir buvusiam kriketo žaidėjui, 26 metų Jamesui Taylorui, kuris darydamas apšilimą prieš rungtynes pajuto itin stiprų širdies plakimą.

  aritminė hipertenzija

  Po kelių valandų nuvykus į ligoninę medikai stebėjosi, kad jis liko gyvas ir pats sugebėjo atvykti. Jo širdis plakė kartus per minutę, kai normalus širdies plakimas yra tarp 60 ir kartų per minutę.

  aritminė hipertenzija

  Taylorui buvo diagnozuota sunki širdies liga — dešiniojo skilvelio aritminė kardiomiopatija. Šiuo metu atlikti tyrimai jau padėjo identifikuoti daugelį ydingų genų, sukeliančių paveldimas širdies ligas, be hipertenzija atenololis, sukurtos ir genetinių tyrimų paslaugos tiems, aritminė hipertenzija turi didesnę riziką sirgti širdies ligomis. Ką privalo žinoti visi - Daugelis sergančiųjų paveldima širdies liga nejaučia jokių simptomų, tačiau daliai gali pasireikšti įspėjamieji signalai: galvos svaigimas, sustiprėjęs širdies plakimas ar sąmonės užtemimas.

  Taip pat, jeigu pačiam žmogui diagnozuota angina arba ankstyvo amžiaus buvo patirtas širdies smūgis.

  aritminė hipertenzija

  Rodyti komentarus.